Wschód słońca to moment magiczny, cisza, wszechobecny spokój i unikalne przeżycie, bo właśnie do życia budzi się piękny, nowy dzień! Zachody natomiast bywają zjawiskowe, mnogość i różnorodność kolorów, które przybiera niebo potrafi zachwycić, mnie szczególnie. Uwielbiam fotografować wschody i zachody słońca, nieważne gdzie, nad morzem, w górach czy nad jeziorem, każdy ma swój urok.

Poniżej kilka ujęć właśnie wschodów i zachodów słońca, które miałam przyjemność uwiecznić.

 

1. Wschód słońca na Połoninie Caryńskiej – tu dzieje się magia! | Czerwiec 2018

Pobudka o 2:30, nocne wejście z Przełęczy Wyżnańskiej (najszybsza trasa na połoninę) i magiczny wschód słońca. Na szczycie nikogo, tylko my, całe Bieszczady były w tym momencie dla nas… MAGIA! Szczegółowa relacja – wschód słońca na Połoninie Caryńskiej.

  

 

2. Zachód słońca nad Jeziorem Sulejowskim | czerwiec 2018

Każdy zachód podczas słonecznych czerwcowych wieczorów był piękny, ale ten zachwycił wyjątkowo!

  

 

3.Wschód słońca na szczycie wyspy Ko Phi Phi | Listopad 2016

Nocna wędrówka przez busz, z którego dochodziły lekko niepokojące dźwięki była przeżyciem samym w sobie, ale widok i tajemnicza aura, która zastała nas na szczycie wynagrodziła te chwile grozy. Zachwycająco, aż nie chciało się schodzić…

  

 

4. Zachód słońca na Szrenicy | Lipiec 2018

Celem wieczornego wejścia na Szrenicę była obserwacja całkowitego zaćmienia księżyca, ale to co działo się po drugiej stronie nieba tuż przed nim było równie piękne!

 

5. Zachód słońca nad Wigrami | Lipiec 2018

Spokojny wieczór i kolorowy zachód słońca, klimatyczna łódka przy prywatnym pomoście – takiego krajobrazu nie mogłam przegapić!

 

6. Zachód słońca w Wetlinie | Czerwiec 2017

Cały dzień był na przemian pochmurny i słoneczny, co poskutkowało zjawiskowymi chmurami wieczorem, które po zajściu słońca były tak intensywnie fioletowe i różowe, że aż ciężko było uwierzyć własnym oczom! Widok z pokojowego balkoniku.

 

7. Zachody słońca w Tropei | Czerwiec 2017

Każdy wieczór w urokliwym zakątku Kalabrii obfitował w piękne zachody nad samym morzem, słońce chowało się tuż obok wulkanu Stromboli.

  

 

8. Zachód słońca w Dolinie Baryczy | Sierpień 2018

Dolina Baryczy zachwyca dzikością, zielenią i malowniczymi widokami przy stawach.

 

9. Zimowy zachód słońca nad Jazem Opatowickim, Wrocław | Styczeń 2017

Tego dnia słońce zachodziło idealnie na środku Odry widzianej z pomostu nad Jazem Opatowickim.

 

10. Zachód słońca na Helu | Grudzień 2017

Cicho, pusto, kameralnie, jak na Hel to tylko zimą! Sam zachód może nie zachwycił kolorami, ale aura chwili była wyjątkowa.

Zobacz także:

Jak poznać prawdziwą magię dzikich Bieszczadów?

Przeczytaj także o spotkaniu z niedźwiedziem.