4/28 Skopiec, Góry Kaczawskie

Korzystając z zapasu czasu jaki pozostał po porannym zdobyciu Śnieżki decydujemy się na wejście na Skopiec w Górach Kaczawskich, o którym przed rozpoczęciem zdobywania Korony Gór Polski nie słyszałyśmy i zapewne nigdy byśmy się tu nie wybrały.

Jak dojść na Skopiec w Górach Kaczawskich? Zjeżdżając z drogi krajowej nr. 3 za Jelenią Górą odbijamy w lewo do miejscowości Komarno. Tutaj jedziemy cały czas główną drogą, a przy dwóch kościółkach odbijamy w lewo podążając już żółtym szlakiem. Auto zostawiamy na dużej polance, gdzie według drogowskazów powinien być „Parking na Skopiec”.

Naszą uwagę przyciąga tu stos butów przymocowanych do drewnianych pali, co nawet w nawigacji określane jest „punktem widokowym – buty turystyczne”. Taka oto ciekawostka!

 

Stąd niebieskim szlakiem dochodzimy na Skopiec. Trasa z parkingu na szczyt trwa 13 minut. Wbrew naszym obawom, Skopiec jest pięknie oznaczony, a w skrzyneczce, oprócz wielu ciekawych przedmiotów, znajdujemy także pieczątkę!

 

Przybijamy, pamiątkowe zdjęcie i wracamy. Czwarty szczyt zdobyty! Ciężko napisać o tej trasie, czy o samym szczycie coś więcej. Może przemierzając całe Góry Kaczawskie wrażenia byłyby inne? Niewykluczone. U nas było szybko, łatwo i przyjemnie. To chyba najłatwiejszy szczyt Korony Gór Polski.

 

Na szczycie widoków brak, za to na polance jest całkiem interesująco.

 

Rozdroże przy Przełęczy Komarnickiej – Skopiec – Rozdroże przy Przełęczy Komarnickiej – szlak niebieski – ok. 2 km

Czas: 30 minut

Poziom: bardzo łatwy

 

Odkryj mapę i ruszaj w Góry Kaczawskie!